b0

چرا باید از براکت استفاده کنیم؟

به آیینه نگاه کنید،آیا از لبخندتان راضی هستید؟ اگر راضی نیستید و بدنبال اصلاح آن هستید ، به براکت و سایر دستگاههای ارتودنسی نیاز دارید. لبخند بخش قابل توجهی از جذابیت چهره شماست. برای بدست آوردن لبخند زیبا لازم است کمی تحمل داشته باشید و دوره درمان را طی نمایید.

نامرتبی دندانها و ناهنجاریهای دیگر ، علاوه بر تاثیر ظاهری ، روی روش جویدن غذا ، صحبت کردن ، تنفس و سلامتی عمومی بدن نیز تاثیرگذار است . دقت نمایید درمان این مشکل به کمک براکتها ممکن است. پس باید براکتهای روی دندان را تا انتهای درمان دوست داشته باشید.


چرا باید ارتودنسی کنیم ؟

در بسیاری از موارد بصورت ژنتیکی ، ناهنجاری ها و نامرتبی دندانی از والدین به فرزندان به ارث می رسد. علاوه بر آن ، بروز برخی مشکلات مانند ظربه به دندانها و فکین ، تکامل نادرست دندانهای شیری ، انگشت مکیدن ، استفاده زیاد از شیشه شیر در نوزادان ، عدم مراجعه در سن 7 سالگی برای بررسی وضعیت فکی – دندانی ، باعث بروز ناهنجاری دندانی می شوند. اصلاح این مشکلات فقط با کمک ارتودنسی (و جراحی فک در برخی موارد ) قابل انجام است.
چند درصد از نوجوانان به درمان ارتودنسی نیاز دارند؟

بالغ بر 70 درصد نوجوانان دارای ناهنجاری های دندانی هستند که بصورت ناخواسته بر روش لبخند زدن تاثیر گذاشته اعتماد بنفس آنها را پایین می آورد. درمان ارتودنسی در نوجوانان به صورت کاملا محسوس در سلامتی فیزیکی و روانی نوجوان تاثیر می گذارد.
هزینه درمان ارتودنسی چقدر است؟

با توجه به پیچیدگی درمان و طول دوره درمان آن ، هزینه نیز متفاوت است. در برخی از حالات انتخاب دستگاههای خاص هزینه را بالاتر می برد. دقت نمایید درمان هر بیمارو هزینه مربوط به آن مختص همان بیمار است و از سایر بیماران متفاوت است. برای بررسی میزان هزینه لازم است توسط دکتر زرنگار معاینه شوید.
متخصص ارتودنسی چگونه به درمان شما کمک می کند؟

منخصص ارتودنسی ، دندانپزشکی است که بطور متوسط 2 تا 3 سال دوره تخصصی درباره ارتودنسی در دانشگاه گذرانده است.در طی این دوره با انواع ناهنجاریها و روش درمانها آنها آشنا گردیده است. یک متخصص ارتودنسی برای درمان شما ، ابتدا وضعیت فک ها و دندانهای  شما و چگونگی تکامل آنها را بررسی کرده ، روش درمان مناسب شما را انتخاب می کند. سایر دندانپزشکان بدلیل عدم آشنایی کامل با دوره درمان و پیچیدگی های درمانی ، ممکن است بجای درمان ناهنجاری ، ناخواسته مشکلات دیگری را ایجاد نمایند.

 توصیه انجمن ارتودنتیست ها ، این است که درمان ارتودنسی حتما توسط متخصص ارتودنسی انجام شود.
درمان ارتودنسی در چه سنی قابل انجام است؟

این درمان در هر سنی قابل انجام است . بهترین زمان برای درمان کودکان سن هفت سالگی است. زیرا در این سن با توجه به آغاز رویش دندانهای دایمی و تکامل دندانی و فکی ، بروز ناهنجاریها قابل کنترل بوده ، از درمان های پیچیده در آینده جلوگیری می کند.
آیا استفاده از براکتها درد دارد؟

در اوایل درمان ، کمی طول می کشد تا به داشتن براکتها عادت شود. ولی بعد از آن شرایط عادی شده ، درد و ناراحتی رفع می گردد. در برخی از موارد ممکن است شل شدن دستگاهها و عدم مراقبت کافی ، درد و ناراحتی بروز می یابد. در چنین مواردی به قسمت مراقبتها در لوح آموزشی و یا در سایت مراجعه نمایید.
در زمان استفاده از براکتها ، آیا دوستانم به من می خندند؟

برخی از دوستان شما همواره می خندند. با اینحال برخی از دستگاهها شفاف بوده ، کمتر به چشم می آیند. استفاده از این براکتها می تواند احساس بهتری ایجاد کند. در کل دقت نمایید ، درمان ارتودنسی درمانی گران قیمت است انجام چنین درمانی می تواند از نظر جایگاه اجتماعی باعث اعتماد بنفس بیشتر در بیمار می گردد.
آیا با بودن براکتها می توانم صحبت می کنم؟

دقت نمایید در ابتدای درمان ، ممکن است کمی مشکل داشته باشید ولی نگران نباشید چون بعد از یک یا 2 هفته کاملا به آن عادت خواهید کرد و مشکلی نخواهید داشت.
چه مراقبتهایی لازم است؟
برای آشنایی با مراقبتهای درمان ، به قسمت مراقبتها در لوح آموزشی بیمار ارتودنسی و یا  قسمت مراقبتها در سایت مراجعه نمایید.
چرا دوره نگهداری بعد از اتمام درمان لازم است؟

پس از اتمام درمان ، دندانها در موقعیت جدیدشان کاملا تثبیت نشده اند. لذا براحتی ممکن به جای قبلی برگردند. استفاده از نگهدانده ثابت یا متحرک برای تثبیت دندانها در موقعیت جدیدشان و جلوگیری از بازگشت درمان لازم و ضروری است.